بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان قزوین
هم‌اکنون 59 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

مراسم معارفه مدیر جدید بنیاد استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد، این مراسم روز پنج شنبه دوم آذر ماه 1396در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد و آقای حسن کاشی به عنوان مدیر جدید بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان قزوین معرفی گردید.
به گزارش روابط عمومی بنیاد، در این مراسم که روز پنج شنبه دوم آذر ماه در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد، ابتدا حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محمود متوسل مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با اشاره به پیشینه تشکیل بنیاد، هدف این بنیاد را تربیت نیروی انسانی متخصص مهدوی و انتشار محصولات فرهنگی مناسب ذکر کرد و افزود: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در سال 1379 به منظور ترویج معارف مهدوی به همت جمعی از علما و موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) تشکیل شد. این بنیاد از ابتدای تاسیس تاکنون چهار اقدام اساسی شامل تاسیس مرکز تخصصی مهدویت، ایجاد انتشارات بنیاد، احداث مجتمع مهدی یاوران جمکران و راه‌اندازی دفاتر بنیاد در مراکز استان‌ها را در کارنامه فعالیت‌های خود دارد.
متوسل شناخت فرقه‌های انحرافی و مبارزه علمی و فرهنگی با آن‌ها را یکی از اهداف مهم این بنیاد دانست و گفت: از همان سال ابتدای فعالیت‏‏‌های بنیاد، مرکز تخصصی مهدویت در حوزه علمیه قم راه‎‎اندازی شد. در این مرکز هر سال طلاب فاضل جذب و تحت آموزش‏‏‌های تخصصی امامت و مهدویت قرار می‏‏‌گیرند و تاکنون 400 طلبه از این مرکز فارغ التحصیل شده‏‏‌اند. ارائه آموزش‌‏‏های عمومی، آموزش مربیان مهدویت، تبلیغ فرهنگ انتظار و مهدویت، تالیف کتاب و انجام پژوهش‌های مهدوی، شرکت در نشست‌های تخصصی، ایراد سخنرانی در مجامع و پاسخگویی به سوالات و شبهات مردم و جوانان را از مهمترین وظایف فارغ‏‏ التحصیلان این مرکز دانست.
وی در بخش دیگری از سخنانش از تأسیس انتشارات بنیاد به عنوان یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته یاد کرد و افزود: تاکنون بیش از 250 عنوان کتاب و محصولات فرهنگی در زمینه پاسخگویی به سوالات و شبهات، رد افکار انحرافی و ارایه آموزش‌های مهدوی برای تمام اقشار تولید شده است.
دکتر متوسل راه اندازی مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران مهدی(عج) در مجاورت مسجد مقدس جمکران رابه عنوان دیگر فعالیت بنیاد ذکر کرد و گفت: این مجموعه بسیار عظیم، علاوه بر ظرفیت اسکان و تغذیه بالغ بر هزار نفر، دارای کتابخانه، سالن‌های اجتماعات، فضاهای آموزشی مناسب، سالن پذیرایی، نمایشگاه و دیگر فضاهای مورد نیاز است.
مدیرعامل بنیاد با بیان اینکه دفاتر استانی این بنیاد زیر نظر ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها اداره می‌شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه از زمان راه‌اندازی این دفاتر، اقدامات بسیار ارزنده‌ای در زمینه ترویج مهدویت در جامعه انجام شده است.
در ادامه، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین به تشریح چشم‌اندازهای قرآنی در حوزه مهدویت پرداخت و اظهار کرد: موضوع آخرالزمان در قرآن جایگاه ویژه‌ای دارد و خداوند وعده داده است که آینده جهان به دست شایستگان اداره خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه باید آیات و روایات امیدبخش را در حوزه مهدویت به درستی در جامعه تشریح و تبیین کنیم، تصریح کرد: چشم‌اندازهایی که قرآن و روایات از آینده جهان ترسیم کرده‌اند، رسالت و وظیفه‌ی ما را در قبال دوران آخرالزمان و موضوع مهدویت دو چندان کرده است و باید با جدیت در این راستا کار کنیم.
امام جمعه قزوین افزود: ایجاد روح امید و نشاط که مهمترین نیاز جامعه جهانی است، با فرهنگ مهدویت و وعده‌های الهی در آخرالزمان میسر خواهد شد، چرا که همه جهان نیازمند شناخت درست از آینده جهان هستند.
وی تصریح کرد: شاید هیچ کسی در عالم نباشد که نسبت به سرنوشت و چشم‌انداز عالم هستی و بشریت حساسیت و دغدغه نداشته باشد، اما شیعه با هدف بسط عدالت، پرورش کرامت و حمایت از مستضعفان به موضوع ظهور منجی می‌نگرد و برای این مهم برنامه مشخص دارد.
در پایان این مراسم آقای حسن کاشی به عنوان مدیرجدید بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان قزوین معرفی گردید.


عکس عکس
آخرین ویرایش
در 1396/9/5 11:56

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
33245089- 028
قزوین - خیابان شهدا (سپه) - نبش کوی شیخ الاسلام - دفتر نماینده ولی فقیه در استان
پیامک
30001366